Souhlas s cookie a zásadou ochrany osobních údajů. Více informací o tom, jak zpracováváme Vaše údaje, naleznete zde

KONTAKT

Wedding-Party
Drahobudice 90
Zásmuky
tel: +420 721 987 876
napište nám
IČO: 69503460

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 Kč
Na zakázku
naše cena 25 Kč
Na zakázku
naše cena 299 Kč
Na zakázku

Úvod » Balónky a helium » Likvidace heliové bomby

Balónky a helium / Likvidace heliové bomby

Co s prázdnou bombou od helia?

Láhev je z kovu, takže se nabízí buď odvoz na jakýkoliv ekodvůr popř. do sběru kovů. To druhá možnost by Vám snad ještě mohla vydělat pár korun navíc.

 

Dostaly se k nám ale informace, že jak ekodvůr, tak i sběr kovů někdy tyto láhve odmítnou. Důvodem by mělo být, že jim láhev párkrát u likvidace "bouchla". To  znamená pouze jediné - někteří zákazníci odevzdali láhev k likvidaci v domnění, že je prázdná. Ale prázdná nebyla. A právě z tohoto důvodu vyžaduje odvoz láhve krátkou přípravu.

 

Na horní části láhve najdete místo, na kterém je kovový uzávěr přibližně ve velikosti mince. Tento kovový uzávěr je nutné odstranit a tím bude u odevzdání láhve naprosto jasné, že se jedná o láhev prázdnou a tím i zcela jistě o láhev bez jakéhokoliv rizika u likvidace.

 

Helium likvidace

 

Před odstraněním kovového uzávěru je nutné spotřebovat všechno helium, které je obsahem láhve. Musíte mít naprostou jistotu, že láhev je prázdná. Poté odstraníte z láhve nafukovací ventil. Následně pomocí jednoduchého domácího náčiní odstraníte kovovou "záplatu" v horní části jednorázové láhve.

 

Při odevzdání láhve můžete personál sběrny kovů upozornit, že láhev je otevřená a tudíž pod tlakem určitě není. Nebude tedy žádný důvod k odmítnutí likvidace tohoto kovového odpadu.