Souhlas s cookie a zásadou ochrany osobních údajů. Více informací o tom, jak zpracováváme Vaše údaje, naleznete zde

KONTAKT

Wedding-Party
Drahobudice 90
Zásmuky
tel: +420 721 987 876
napište nám
IČO: 69503460

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 Kč
Na zakázku
naše cena 34 Kč
Na zakázku
naše cena 29 Kč
Na zakázku

Úvod » Balónky a helium » Návod na nafukování heliem

Balónky a helium / Návod na nafukování heliem

Snad každý zákazník, který u nás kupuje balonky, poptává i helium. Létající balónek má totiž pro děti i dospělé to správné kouzlo :) Pravdou bohužel je, že právě tento plyn se díky svému nedostatku stává docela drahou zábavou.

 

Když už ale oslavenec do této zábavy své peníze investuje, bylo by dobré vědět pár zásad pro nafukování heliem. Aby se nám ta zábava ještě víc neprodražila.

 

1/ Při nafukování heliem je nutné si uvědomit, že balonky budou létat cca 8 hodin. Tudíž je nutné nafukovat co nejpozději před oslavou. Známe bohužel i případy, že si oslavenci chtěli připravit svojí výzdobu den předem. Tak z té balonkové dekorace nic nezbylo, protože již ráno balonky ležely na zemi. Tato zásada platí pro klasické latexové balonky. Foliové balonky vydrží létat několik dní.

 

2/ Pokud přece jenom potřebujete, aby balonky létaly déle, existuje jedna možnost. Máme v nabídce tekutinu HI-FLOAT. Nastříkáte tekutinu do nenafouknutého balonku, promnutím balonku rozetřete roztok uvnitř balonku a tím zalepíte póry, kterými helium tak rychle uniká. Následně nafouknete a budete se těšit z prodlouženého létání (několik dnů - délka závisí na objemu balonků).

 

HI FLOAT

 

3/ Jsou balonky, které nemá smysl nafukovat heliem. Například balonky tvarovací (modelovací) Vám nikdy létat nebudou. Váha balonku je totiž neúměrně velká k objemu balonků. Tudíž helium v balonku jeho váhu neunese a balonek nelétá. To stejné platí pro malé dekorační balonky o průměru 12 cm. A taky pro malé foliové balonky - průměr 23 cm. Proto dávejte pozor na rozměry zakoupeného zboží, aby jste zbytečně nenafukovali balonky, které létat neumí. 

 

4/ Počítejte u nafukování heliem s objemem balonků. Je přirozené, že když nafukujete větší balonky (které mají větší objem), spotřeba helia je taky větší. Tudíž danou lahví nafouknete méně balonků, než kdyby jste nafukovali menší balonky. Například u heliové láhve N10 je rozdíl mezi balonkem B085 (10 litrů - průměr 27 cm) a balonkem B105 (15 litrů - průměr 33 cm) až 5 litrů helia na kus. Takže balonků B085 nafouknete 260 a balonků B105 nafouknete pouze 170.

 

Provázek na helium

6/ Při nafukování balonků určitě balonky na konci zauzlujte. Zabráníte tím úniku helia koncem balonků. Až po zauzlování balonků můžete dát balonek na barevnou stuhu. Při nafukování většího počtu balonků Vám může práci urychlit tzv. provázek na helium, který má již připravené oko na zatáhnutí.

 

Pokud byste přeci jen měli ještě dotazy, neváhejte nás kontaktovat.